Aktuality

Strana:  1 2 3 4 5   další »

Společný adventní výšlap na "Rybovku" v Krušných horách

Společný adventní výšlap na "Rybovku" v Krušných horáchPočasí tomu sice nenasvědčuje, ale zima a adventní čas, alespoň podle kalendáře, se nezadržitelně blíží. Přijměte pozvání Klubu Krušných hor a členů pěveckého sboru Oberwiesenthal a naplánujte si návštěvu Krušných hor. V sobotu, 8.12. se koná Krušnohorský adventní pochod z Božího Daru k sousedům do Oberwiesenthalu. O občerstvení bude cestou postaráno a na závěr pochodu se můžete vánočně naladit v kostele Martina Luthera při poslechu překrásné České mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Karlovarského pěveckého sboru. A jak domů? Speciálně pro tuto akci připraveným "adventním" autobusem. Pro více informací, či rovnou pro registraci navštivte webové stránky www.adventnipochod.eu.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 6.11.2018 12:46  •  Přečteno: 103x

Do třetice všeho dobrého, tedy každého dobrého kroku k Vašemu zdraví

Do třetice všeho dobrého, tedy každého dobrého kroku k Vašemu zdraví Za necelé dva týdny, v sobotu 22.9.2018 odstartuje třetí ze seriálu sportovně zábavných akci pro celou rodinu, Kadaňské babí léto 2018. A jak jinak, než na malebném Nábřeží Maxipsa Fíka u řeky Ohře. Start a cíl v podobě velké nafukovací brány bude přesně před restaurací Split. Zde se také bude odehrávat další doprovodný program a přímo odtud bude náš oblíbený moderátor Lukáš Budai všechny návštěvníky o aktivitách Kroku ke zdraví informovat. Na programu bude stejně jako každý rok pochod po krásném okolí města Kadaň (s hůlkami nordic walking a klidně i bez) a spoustu doprovodných aktivit pro děti i pro dospělé před Hotelem Split. A pozor! v rámci akcí Kroku ke zdraví zdaleka nejde jen o výkony, ale o to správné rozhodnutí zúčastnit se. Více informací o programu, o časovém harmonogramu i o možnostech přihlášení naleznete v příloze na letáčku, nebo přímo na webových stránkách seriálu www.krokkezdravi.com.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 11.9.2018 9:53  •  Přečteno: 174x

Seriál zábavných pochodů Krok ke zdraví kráčí z Božího Daru do Mariánských Lázní

Seriál zábavných pochodů Krok ke zdraví kráčí z Božího Daru do Mariánských LázníPo úspěšném zahájení seriálu Krok ke zdraví Karlovým krokem na Božím Daru, s počtem 330 startujících pokračuje seriál v Mariánských Lázních Lázeňským krokem a to již tuto sobotu, 8.září. Naplánujte si i vy krásný výlet do Mariánských Lázní, spojený s příjemnou vycházkou po lázeňském okolí. Vybrat si můžete jako vždy ze dvu možností délek tratí. 5,5 km nebo delší, 16 km. Budete překvapeni, že Mariánské Lázně nejsou jen městem plným kaváren, hotelů a lázeňských domů, ale také městem vsazeným do malebné krajiny západního Krušnohoří. Více informací na stránkách www.krokkezdravi.com.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 3.9.2018 11:45  •  Přečteno: 207x

Karlův krok 2018 odstartuje v sobotu, 25.8.2018 již po patnácté

Karlův krok 2018 odstartuje v sobotu, 25.8.2018 již po patnáctéStalo se již tradicí, že vás s koncem letních prázdnin zveme na Boží Dar, na nordic walking pochod Karlův krok, který letos odstartuje v sobotu 25.8.2018 a to již jako 15.ročník! Doufáme, že i Vy máte tento datum zapsán v kalendáři a na Boží Dar přijedete a pochodu se opět zúčastníte. V příloze posíláme letáček s programem, abyste věděli, co vás čeká. Stejně jako každý rok, ani letos se nebude jen pochodovat, ale také malovat, dokonce i paličkovat a užívat si krásného letního dne v rytmu našeho malého Country festiválku. Svojí účast potvrdil také dermatolog a žilní specialista MUDr.Daniel Horváth, takže bude i poradna. Samozřejmostí je také půjčovna holí k aktivitě nordic walking. Vítáni jsou však i účastníci bez holí, protože hole u nás nejsou podmínkou. Na prvním místě je přeci pohyb a skvělá zábava při společném odpoledni! Pokud se rozhodnete zúčastnit, určitě doporučujeme registraci předem a to buď přes webové stránky www.krokkezdravi.com, nebo odesláním zprávy na adresu info@krokkezdravi.com. Stejně jako vloni, také letos budeme vybírat registrační poplatek ve výši 50 Kč. Vybranou částkou společně předáme sportovnímu klubu SK Kontakt Karlovy Vary, který svojí činností usiluje o zpřístupnění sportu zdravotně postižených na všech úrovních, pro všechny věkové kategorie. Pojďme tedy společně zdolat pár kilometrů v nádherné krajině a pomoci tak jak svému zdraví a dobré náladě, tak také správné věci – pomoci druhým zažít ty samé pocity. Překonáme společně hranici 15 000,- Kč vybraných na dobrou věc? Je to jen na vás…my jsme připraveni. ☺ A nezapomeňte, pro každého registrovaného účastníka máme připravený dárek! Pro více informací klikněte na stránky www.krokkezdravi.com.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 15.8.2018 9:33  •  Přečteno: 208x

Akcí Letní pochod přes hranice jsme připomněli staré dobré časy v pohraničí

Akcí Letní pochod přes hranice jsme připomněli staré dobré časy v pohraničíO druhém srpnovém víkendu jsme si připomněli staré dobré časy v pohraničí, kdy putovali místní usedlíci přes hranice (určitě pěšky), které tenkrát ještě neexistovaly, k sousedům hned za kopcem a šířili slávu českých řemesel. Jejich přátelé ze Saska učili zase naše předky tomu, co oni uměli lépe než my. A proto jsme se sešli v sobotu, 11.8.2018.mezi nejvyššími vrcholy Krušných hor, přesně mezi Fichtelbergem a Klínovcem, na Božím Daru, abychom uctili historické tradice společných setkávání v pohraničí a vyrazili na Městské letní trhy v Oberwiesenthale. Na programu byl pohodový pochod z Božího Daru k saským sousedům, od kostela Svaté Anny ke kostelu Martina Luthera, Letní pochod přes hranice. Pochodu se zúčastnilo přes 400 spokojených účastníků z obou stran hranice. Součástí celodenního programu byla lékařská poradna v prostorách startu. Kožní lékař byl bezplatně a ochotně k dispozici všem zájemcům o konzultace kožních problémů či pigmentových skvrn. Děti se pěkně rozcvičili s veselými klauny Pipi & Pepe. Ti vtáhli všechny malé zájemce do své interaktivní show. Pro zájemce o aktivitu nordic walking fungovala půjčovna holí s odbornou instruktáží instruktorky z České asociace nordic walking. Zapůjčené hole mohli zájemci vrátit v cíli pochodu. Ve 14 hodin zavelel moderátor ke startu a účastníci vyrazili směr hranice, kde na ně čekali lučištníci. O jejich luky a šípy byl velký zájem a vzhledem k tomu, že se nejednalo o žádný závod, ale o pohodový výlet, zůstávali mnozí u jejich stanice o něco déle. Hned vedle na ně čekalo malé občerstvení a pak už trasa po staré poštovní cestě do Oberwiesenthalu pod slunečnou, krušnohorskou oblohou. Samotným pochodem program ještě nekončil, další kroky vedly na Městské slavnosti u našich sousedů, na koncert skupiny Album a ke stánkům s občerstvením. Konečně došlo i na poukázky, které účastníci v rámci registrace obdrželi. Zpět na Boží Dar odvážela návštěvníky zvláštní autobusová linka. Věříme, že se nám podařilo přiblížit všem účastníkům tradice našich saských sousedů a zpříjemnit všem prázdninový den. Celý projekt Letní pochod přes hranice byl finančně podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na přípravě a organizaci se podílely partnerské kluby Sport Club 2000, z.s. a Chorensemble Oberwiesenthal. Fotky z pochodu na stránkách www.letnipochod.eu.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 13.8.2018 15:39  •  Přečteno: 213x

Zveme na výlet do Krušných hor, na Letní pochod přes hranice

Zveme na výlet do Krušných hor, na Letní pochod přes hraniceNový projekt spolku Sport Club 2000, z.s. s názvem Letní pochod přes hranice zve všechny zájemce 11.srpna na Boží Dar. Zde bude připravený zajímavý doprovodný program a odtud pak odstartuje také samotný pochod s cílem v sousedním Oberwiesenthtale na Městských slavnostech. Pro všechny účastníky je program zcela zdarma a navíc obdrží každý registrovaný účastník pozvánku k některému ze stánků na Městských slavnostech u sousedů v podobě poukázky ve výši 4 € na občerstvení. Pořadatel zajistí také dopravu zpět na Boží Dar, speciálními autobusy. Celý projekt je finančně podpořen Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Více informací o pochodu a možnost včasné registrace naleznete na stránkách www.letnipochod.eu.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 24.7.2018 11:17  •  Přečteno: 256x

Výrobky LISKI ideální také pro letní přípravu

Výrobky LISKI ideální také pro letní přípravuNa sjezdovkách znáte slalomové tyče LISKI! Výrobky LISKI však jsou ideální i pro letní přípravu! Výrobce jich nabízí velké množství (k nahlédnutí na stránkách www.liski.it, v letním katalogu. V tento moment nabízíme výhodně: Horizontální, nastavitelný žebřík (4 m) v nabídce za 300 Kč + DPH, včetně obalu Přeskakovací set - malý (2x kužel + 1x tyčka) za 170 Kč + DPH

Autor: Ivana  •  Vydáno: 24.7.2018 11:08  •  Přečteno: 240x

Letos odstartuje již 8.ročník oblíbené soutěže Supercross, v disciplíne nordiccross

Letos odstartuje již 8.ročník oblíbené soutěže Supercross, v disciplíne nordiccrossJiž tuto sobotu uspořádá Sport Club 2000 tradiční soutěž na závěr sezóny, Supercross v disciplíně Nordiccross. Místem konání je letos nový lyžařský areál na Božím Daru, Skiareál Hranice. Již od čtvrtečního rána se na této sjezdovce připravuje závodní trať. Tento areál je pro veřejnost již nějaký ten den mimo provoz, takže bude dostatek prostoru pro mladé a odvážné běžce na lyžích z české i německé strany Krušných hor. Soutěž Nordiccross, ze seriálu Supercross 2018 s hlavním partnerem Česká pošta, je podpořen Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Více informací naleznete na www.supercross2018.cz.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 22.3.2018 16:25  •  Přečteno: 445x

V únoru se rozjede také seriál závodu ve Freestyle Snowboardingu

V únoru se rozjede také seriál závodu ve Freestyle SnowboardinguV únoru se rozjede také již 6.ročník tuzemské série závodů ve Freestyle Snowboardingu organizovaný asociací Český Snowboarding. Závody pro muže a ženy jsou v disciplíně Slopestyle ve věkových kategoriích děti, junioři a dospělí. Závodníci soutěží o prizemoney 60.000,- a další věcné ceny. Z jednotlivých závodů rovněž jezdci získávají body do žebříčků World Snowboard Federation a FIS (Mezinárodní lyžařská federace), což jim umožňuje startovat na zahraničních závodech. Pátý ročník této série se pojede ve Vítkovicích a Peci pod Sněžkou, další zastávky budou v Olympijských parcích v Brně a Ostravě. Cílem této série je najít nejlepší české snowboardisty a představit tento olympijský sport široké veřejnosti. Hlavním partnerem celé série soutěží ve Freestyle Sbowboardingu je Česká pošta. Pro více informací o seriálu klikněte na stránky www.czechsnowboarding.cz .

Autor: Ivana  •  Vydáno: 24.1.2018 10:53  •  Přečteno: 669x

Český pohár ve snowbardingu 2018 je v plném proudu

Český pohár ve snowbardingu 2018 je v plném prouduPořadatelský tým Sport Club FUN odstartoval seriál lednovými soutěžemi v paralelních disciplínách v Peci pod Sněžkou a na Dolní Moravě, v únoru pokračují soutěže ve snowboardcrossu. Více informací o soutěžích, o jejich termínech, programu a výsledcích naleznete na webu www.czech-ski.com nebo na webu pořadatelského klubu www.sportclubfun.com. Hlavním partnerem seriálu je Česká pošta a jejich zajímavý produkt Pohlednice online (www.pohledniceonline.cz) P.S. Foto pořadatelského týmu

Autor: Ivana  •  Vydáno: 24.1.2018 10:43  •  Přečteno: 674x

Také letos jsou v zimním, závodním kalendáři soutěže seriálu Zimní Supercross 2018

Také letos jsou v zimním, závodním kalendáři soutěže seriálu Zimní Supercross 2018Celý seriál soutěží pro děti a mládež zahájí již 6.ledna na Dolní Moravě soutěž Skicross. V tomto středisku odstartuje jako další ze soutěží 3.února Snowboarcross. Seriál Zimní Supercross a pravděpodobně i zimní sezónu zakončí již tradičně na Klínovci běžecký Nordiccross, týden před Velikonoci, v sobotu 24.března. Hlavním partnerem seriálu je stejně jako minulé ročníky Česká pošta se svým produktem Pohlednice online. Více informací o seriálu i jednotlivých soutěžích na webových stránkách www.supercross2018.cz.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 15.1.2018 15:23  •  Přečteno: 588x

Na sportovním programu je Kadaňské babí léto

Na sportovním programu je Kadaňské babí létoZda nás ještě čeká krásné babí léto nevíme, to necháme na přírodě. My však připravujeme Kadaňské babí léto, tradiční sportovní setkání pro veřejnost. V sobotu, 23.září u hotelu Split na Nábřeží Maxipsa Fíka vás čeká již třetí zastávka seriálu Krok ke zdraví. Na programu bude opět pochod nordic walking a v cíli mnoho zábavy především pro děti. Prvních 200 registrovaných účastníků obdrží věcný dárek. Ceny se budou rozdávat i v cíli, protože akci zakončí oblíbená tombola. Každé startovní číslo je totiž stejně jako každý rok slosovatelné. Více informací na www.krokkezdravi.com.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 17.9.2017 10:18  •  Přečteno: 831x

Mariánskolázeňský krok jako druhá zastávka seriálu pochodů Krok ke zdraví

Mariánskolázeňský krok jako druhá zastávka seriálu pochodů Krok ke zdravíDruhé setkání v rámci projektu Krok ke zdraví pozve všechny své příznivce na samý západ Krušných hor, do překrásného lázeňského města, do Mariánek. Sraz, registrace, start a všechen doprovodný program je u Hotelu Krakonoš. Pochod po malebném okolí Mariánských Lázní odstartuje hromadně, úderem 11.hodiny a povede okolo golfového hřiště po značených trasách v délce 5,5 a 16 km až k prameni Farské kyselky přes přírodní rezervaci Smraďoch. Po trasách budou připraveny hlídky, které nabídnou ke sportovnímu výkonu nápoje, ovoce a sušenky k dobití energie. Na trasy je možné se vydat s holemi, protože se přece jen jedná o efektivní aktivitu nordic walking, ale povinnost to určitě není. Je na každém účastníkovi, zda ho nordic walking oslovuje, či si jej případně chce vyzkoušet. Každopádně půjčovna holí České asociace nordic walking bude u hotelu Krakonoš bezplatně k dispozici. Všechny malé i velké účastníky v cíli očekává zajímavý doprovodný program. Kožní lékař MUDr. Daniel Horváth bude mít své ordinační hodiny ve své "polní" ordinaci a preventivně zájemcům zkontroluje podezřelé pigmentové skvrny, Jan Samec pozve zájemce o malování do svého ateliéru plného štětců, akrylových barev a pláten, nejmenší účastníky pobaví svými triky a kouzly od 13:00 hodin kouzelník Burda. K celkové pohodě sobotního odpoledne v Mariánských Lázních u Hotelu Krakonoš přispěje country skupina Starší páni Tachov. Nevybíráme žádné poplatky! Vše je úplně zdarma a pro každého registrovaného návštěvníka máme připravený prima dárek.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 30.8.2017 11:10  •  Přečteno: 981x

Tradiční Karlův krok startuje na Božím Daru již za týden

Tradiční Karlův krok startuje na Božím Daru již za týdenJiž po čtrnácté se na Božím Daru, v sobotu 26.8.2017, sejdou vyznavači chůze s holemi, tak zvaného nordic walking a vydají se po značených trasách na pochod. V cíli na ně bude čekat spoustu zábavy, ochutnávka nějakých lahůdek a malý country festiválek. Pozvání letos přijala Bluegrass band Album z Chomutova a New Country band Sachsentramp z sousedního Saska. Na své si tedy příjdou jak čeští, tak i němečtí vyznavači pohybu a dobré zábavy. Karlův krok je první akcí letošního seriálu Krok ke zdraví.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 17.8.2017 10:55  •  Přečteno: 1006x

To nejlepší od krušnohorských řemeslníků a výrobců na Svatoanenské pouti

To nejlepší od krušnohorských řemeslníků a výrobců na Svatoanenské poutiNa Božím Daru se pošesté v sobotu 29. července uskuteční tradiční Anenská pouť. Návštěvníci se mohou těšit na více než čtyři desítky řemeslníků a umělců a jejich originální výrobky z celých Krušných hor. V doprovodném programu nebudou chybět oblíbené Al Rašídovy historické kolotoče na ruční pohon. Povozí, pohoupají a pobaví malé i velké děti. Návštěvníci mohou tvořit v mnoha uměleckých dílničkách, bavit se při divadélku pod širým nebem a vychutnat si místní speciality, krušnohorské produkty i další rozličné dobroty.

Autor: Ivana  •  Vydáno: 24.7.2017 16:04  •  Přečteno: 951x

Strana:  1 2 3 4 5   další »
czechski Bonus Plus Panter Sennheiser